Kinda Bloom
İzmir’in İlk
Çift Dilli Eğitim Kurumu
Kinda Bloom
Çocuk Merkezli
Proje Yaklaşımı Uygulamaları
Kinda Bloom
Doğa Temelli
Eğitim ve Ekolojik Duyarlılık
Bilgi & Ön Kayıt Formu
Kindabloom
Kindabloom
Kinda Bloom
Eğitim Yaklaşımlarımız
Çift Dilli Eğitim

Kinda Bloom da çift dilli eğitim yaklaşımı benimsenmiştir. Her yaş grubuna özgü olarak uzman dil eğitimcileri tarafından hazırlanmış programlar doğrultusunda; öğrenciler ikinci bir dil olarak İngilizce’yi edinmektedir.

Proje Yaklaşımı

Yaparak ve yaşayarak öğrenmeyi temel alan proje yaklaşımında amaç çocukların farklı kaynakları kullanarak işbirliğine açık bir yaklaşımla yeni bilgiye ulaşmalarını sağlamaktır.

Doğa Temelli Eğitim ve Ekolojik Duyarlılık

Doğadan öğrenme uygulamaları ile çocuğun doğayı keşfetmesi hedeflenir. Çocuğun duyuları yolu ile doğayı keşfetme becerilerini desteklemek için gerçek ortamlarda doğa yürüyüşleri, keşif ve gözlem etkinlikleri planlanır.

Reggio Emilia Yaklaşımı

Her çocuğun kendilerini ifade etme yolları birbirinden farklıdır. Kendilerine özgü yollarla kendi düşünme biçimleri ile dünyalarını yansıtırlar.

Atölyelerimiz
Felsefemiz

Kinda Bloom

Çocukların yaparak ve yaşayarak öğrendikleri, kendilerini demokratik bir sistem içerisinde ifade edebildikleri, bireyselliklerini yansıtabildikleri mutlu bir eğitim ortamı sunmaktır. Tüm öğrenme becerilerini oyun yoluyla deneyimledikleri bir atmosfer içerisinde kendi gelişimlerini sağlamaktadır. Yeni bir dil edinmenin kritik dönemi olan 3-6 yaş döneminin önemini bilerek, çocukların yeni bir dili ana dili olarak kazanma fırsatını sunmaktır. Okulumuzda İngilizce konuşmayı, dinlemeyi, iletişim kurmayı ve keşfetmeyi öğreniyoruz.

Kinda Bloom Felsefesi
#Bizi Takip Edin