Okulda Bir Gün

Kinda Bloom’da gün çember saati ile başlar. Rutin bir etkinlik olan çember saatinde çocuklar özgürce birbirleri ve öğretmenleri ile paylaşımlarda bulunurlar. Okula gelirken yolda görülen bir çiçek bu sohbeti başlatabildiği gibi sınıf içerisindeki bazı durumlar sonucunda da ortaya çıkabilmektedir. Nedir bu etkinlik zamanını özel kılan? Bu etkinlik saati çocukların haftanın hangi gününde oldukları, o gün havanın nasıl olduğu ve nasıl hissettirdiği, sınıf yoklamasının kendilerine özgü yöntemlerle yapıldığı etkileşim öncelikli bir saattir.

Öğrenme merkezlerinde oyun “serbest oyun” olarak tanımlanan çocukların diledikleri merkezde aktif olarak materyallerle etkileşim halinde oldukları zaman dilimidir. Sınıflarda en az 3 öğrenme merkezi aktif olarak bulunmaktadır. Çocukların ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda zaman zaman merkezlerde bazı güncellemeler yapılmaktadır.

Günlük akış “okul öncesi” , “İngilizce”, “atölyeler” ve “branş etkinlikleri” ile devam eder. Bu etkinlikler planlanırken hareketli ve pasif olarak dengeli bir şekilde yerleştirilmiştir.
Bütünleştirilmiş program doğrultusunda hazırlanan etkinlikler çocukların öğrenme deneyimleri arasında bağlantılar kurmalarını sağlamaya yöneliktir.
Günün sonunda yer alan “Bugün Neler Yaptık ?” etkinliğinde ise çocuklarla gün içinde yapılan etkinlikler hakkında sohbet ederek o günün değerlendirilmesi yapılmaktadır.